Sadece Su İçerek Zayıflayın (Sulu Yaz Diyeti)

Sadece Su İçerek Zayıflayın (Sulu Yaz Diyeti)

 

su diyeti

Evet yanlış okumadınız, sadece su içerek da zayıflamanız mümkün ve size şunu yemeyin, bunu yemeyin gibi telkinlerde bulunmayacağız. Su için,bol su için, suyu şu zamanlarda, içine limon sıkarak için gibi telkinlerden de korktuğunuzu düşünmüyorum zaten.

Yağ yakıcı özelliği olan suyu kullanan bu diyette, her öğünde aşırı derecede karbonhidrat yiyorsanız, şekerli yiyeceklerden vazgeçemiyorsanız eğer, aldığınız kilo verdiğiniz kilodan fazla olacaktır ve diyete güveniniz kalmayacaktır. Bu yüzden sadece bu diyette değil tüm hayatınız boyunca karbonhidratı az tüketmeye özen gösterin, şekerli yiyeceklerden kaçının, çayınızı ve kahvenizi şekersiz içmeye çalışın ve haftada bir gün yürüyüş yapın. Bu tavsiyeler genel tavsiyelerimizdir fakat bunları yapmazsanız kilo verme hızınız oldukça yavaş olacaktır. Ayrıca kilo vermekten ziyade hedefiniz sağlıklı kilo vermek olsun ve sağlıklı kilo vermek de bol su içerek olur.

Bol su içeceğiniz bu diyette içeceğiniz suyu, güne eşit olarak bölüyoruz. Sabah yedide kalktığınızı on birde yattığınızı düşünerek sizlere suyu bölüştüreceğim. Günde içmeniz gereken su miktarı en az 3 litredir bu da yaklaşık olarak 15 su bardağına denk gelir. Sabah kalkar kalkmaz 1 bardak suya yarım limon sıkıp içiyoruz. Sonra öğle yemeğinden sonra yaklaşık saat 13:00 gibi ve akşam yemeğinden sonra yaklaşık olarak saat 19:00 gibi hariç yatana kadar saatte bir bardak su içiyoruz. Gün içinde içtiğiniz sulara da limon koyun fakat, 1 yemek kaşığını geçmesin. Sadece sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce yarım limonu sıkmanız yeterlidir.

Diyeti 4 ay, 1 sene istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz, herhangi bir süre sınırı yoktur ömür boyu bile uygulayabilirsiniz. İlk günlerde sudan şiştiğinizi hissedecek olsanız da dert etmeyin, bir haftanın sonunda bu şişkinlik hissi kaybolacaktır. Sağlıklı olduğu kadar, hızlı da kilo verdiren su diyetinde yemeklerinizi düzenli yemeniz önemlidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?