Öncekinden Daha Çok İdrara Çıkıyorum Ve İdrar Kaçırma Sorunu Yaşıyorum Normal mi?

Öncekinden Daha Çok İdrara Çıkıyorum Ve İdrar Kaçırma Sorunu Yaşıyorum Normal mi?

Anne adayı gebeliğin sonlarına doğru eskisine göre daha çok idrar çıkacak, idrarını uzun süre tutamamaya başlayacaktır. Gebeliğin özellikle son üç ayına denk üçüncü periyodunda bu oldukça rastlanan ve anne adaylarını oldukça rahatsız eden bir durumdur. Aslında o kadar normal bir durumdur ki hamileler için, bunu dert etmeyi bırakın, oldukça normal karşılamaları gerekmektedir. Bu konuda sitemize yönetilen sorulardan dolayı bu konuya değiniyoruz.

Anne adayının karnında bebeğin artık oldukça büyük duruma gelmesi, kasıklara ve doğrudan idrar kesesine baskı yapması tuvalete çıkmayı artıracak hatta bazen küçük de olsa idrar kaçırmalara kadar varacaktır. Bu durumda lütfen anne adayı olarak soğukkanlılığınızı koruyun ve bunun normal bir durum olduğunu kabullenin. Aksi takdirde psikolojik olarak yıpranabilirsiniz.

Bu durumdan doğumdan hemen sonra kurtulacağınızı bilerek kafanızı rahat tutmaya çalışın. Sakın ha tuvaletiniz geldiği zaman çıkmamazlık yapmayın, hemen tuvalet ihtiyacınızı giderin, aksi taktirde gebeliğin son aylarında idrar yolları enfeksiyonları gibi bir sorun yaşayabilirsiniz ve ilaçsız bunu atlatmak sizi bir hayli zorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?